ZamawiamPorozmawiajmy >
Zapraszamy do zapoznania się z nowym cennikiem ważnym od 10.04.2024

Materiały

WellCAMdent frezuje we wszystkich materiałach dostępnych w protetyce. Frezujemy takie materiały jak: chrom-kobalt, tytan, tlenek cyrkonu, PMMA.

Tlenek cyrkonu

Tlenek cyrkonu to materiał do wykonywania uzupełnień protetycznych w przypadku, gdy najważniejsza jest estetyka oraz wysoka wytrzymałość materiału na zginanie (w zależności od producenta od 800-1400MPa). Przezierność jest zbliżona do zębów własnych pacjenta, a wysoka biozgodność eliminuje ryzyko reakcji alergicznych.
Szeroka gama kolorów wg kolornika Vita pozwala uzyskać doskonały efekt kolorystyczny. W swojej ofercie posiadamy tlenek cyrkonu o różnym stopniu przezierności, dzięki czemu jesteśmy w stanie zamaskować niekorzystne przebarwienia filarów oraz wkładów metalowych. Frezujemy również wysokoestetyczne korony pełnokonturowe.

Tytan

Tytan jest metalem całkowicie odpornym na korozję i jednocześnie materiałem najbardziej biozgodnym w kontakcie z tkankami pacjenta. Niskie przewodnictwo cieplne zapewnia pacjentowi z uzupełnieniem tytanowym brak bólu przy różnicy temperatur. Uzupełnienia są odporne na odkształcenia mechaniczne i są lżejsze od metalu.
Obróbka tytanu w protetyce stomatologicznej jest najczęściej wykorzystywana we frezowaniu łączników indywidualnych wykonanych z tytanu oraz łączników cyrkonowych z bazą tytanową, a także rozległych prac na implantach.

Stop chrom-kobalt

Stop chrom-kobalt to najpopularniejszy stop stosowany we współczesnej protetyce. Posiada dobrą odporność na korozję, plastyczność oraz duży moduł sprężystości. Wykonujemy podbudowy protetyczne w Co-Cr z proszku w technice addytywnej na spieku laserowym (SLM). Dzięki najnowocześniejszym technologiom i pracy na niemieckich maszynach i surowcach możemy dopasować swoją ofertę do wymagań naszych Klientów.

PMMA

PMMA – biozgodne tworzywo akrylopolimerowe – idealnie sprawdza się do uzupełnień tymczasowych oraz jako prototyp do ustalenia wysokości zwarcia lub kształtu zębów na mostach hybrydowych. Jego główną zaletą jest ograniczenie występującego podczas polimeryzacji skurczu do 0,02%.

Rozwijaj gabinet
z WCDletter

i regularnie otrzymuj wskazówki dotyczące upraszczania codzienności w gabinecie dentystycznym.

TECHNODENT SP. Z O.O.
ul. Jana Kilińskiego 4, 99-100 Łęczyca, KRS: 000103279, REGON: 525192496, NIP: 5070100519
menucross-circlearrow-down-circle